SERIE

Cykle prowadzone przez Motorsport Trophy w sezonach 2018-2023:

Seria odbywająca się na torach samochodowych i lotniskach w różnych częściach Polski, w której rywalizacja polega na uzyskaniu jak najlepszej sumy czasu ze wszystkich prób sportowych w ramach zawodów; próby sportowe poprzedzone są treningową częścią Open Track, w trakcie której kierowcy mają możliwość zapoznania z torem i panującymi na nim warunkami.

Seria odbywająca się na Torze MotoPark Toruń, w której rywalizacja polega na uzyskaniu w trakcie zawodów jak najlepszego czasu pojedynczego okrążenia toru (klasyczne zasady time attack, tzw. leaderboard challenge, najlepsze rezultaty są oficjalnymi rekordami Toru MotoPark Toruń w klasyfikacji Open i dla poszczególnych rodzajów napędów i marek); próby sportowe poprzedzone są treningową częścią Open Track, w trakcie której kierowcy mają możliwość zapoznania z torem i panującymi na nim warunkami.

Pierwszy z cykli organizowany przez Motorsport Trophy, odbywający się w latach 2018-2020, w ostatnim z tych sezonów na mocy porozumienia z Polską Federacją Driftingu PFD funkcjonujący jako Driftingowy Puchar Polski „Drift Trophy”; skierowany szczególnie do młodych, perspektywicznych kierowców, również tych dysponujących stosunkowo skromnymi budżetami, jednakże wraz z rozwojem ligi coraz częściej goszczący również czołowych polskich i europejskich drifterów; w 2020 roku jego organizacja została zawieszona, a pewnego rodzaju kontynuacją była współorganizacja przez zespół Motorsport Trophy Driftingowego Pucharu Toru Jastrząb; aktualnie nasza grupa nie organizuje zawodów driftingowych.

Markowy puchar dla kierowców aut marki Honda z podziałem na trzy klasy, towarzyszący zawodom Track Day Trophy i Time Attack Trophy.

Cykl pojedynczych wydarzeń, zimowych superoesów, polegający na rywalizacji kierowców i doskonaleniu techniki jazdy w typowo zimowych, śnieżnych warunkach odbywający się na terenie lotniska Aeroklubu Pomorskiego.

Zawody dla kierowców aut marki Mercedes-Benz, towarzyszące organizowanym przez grupę Ogólnopolskim Zlotom Mercedes-Benz w Toruniu (w sezonach 2020-2022 puchar towarzyszący zawodom TDT i TAT).

Seria skierowana dla kierowców Mazdy MX-5 (Miata), towarzysząca cyklom Track Day Trophy i Time Attack Trophy.

Cykl skierowany do uczestniczek wydarzeń organizowanych przez Motorsport Trophy, pierwotnie w latach 2018-2020 do zawodniczek rywalizujących w serii Drift Trophy, od końca 2020 roku towarzyszący ligom Track Day Trophy i Time Attack Trophy.

Buggy Trophy

Mini-cykl dla uczestników serii Track Day Trophy i Time Attack Trophy, ścigających się pojazdami typu buggy RaceForces i podobnymi konstrukcjami o zbliżonych, otwartych nadwoziach.

Dodatkowy puchar towarzyszący cyklowi Drift Trophy dla kierowców w samochodach zbudowanych na bazie nadwozia/podwozia BMW E30.

Zawody torowe dla kierowców aut marki Subaru.

   
© Motorsport Trophy 2022                         Wykonanie: Tomasz Niejadlik Media